Pořiďte si na karneval tu správnou masku

Karnevalové maskyNení snad nikdo, kdy by na sobě někdy neměl nějakou masku, nebo kostým. Jako malé prcky nás maminky převlékaly na námi oblíbené dětské karnevaly do masek princezen, kovbojů, pirátů a nejrůznějších zvířátek. Jako dospělí už bohužel zase tolik příležitostí si na sebe hodit kůži někoho jiného nemáme. Kromě karnevalového plesu jednou do roka, nebo sexy oblečku pro zpestření jiskry v ložnici, bychom asi marně pátrali. Ovšem když už ta slavná chvíle nastane, marně přemýšlíme, jakou masku tedy na sebe hodit. Inspirovat se můžeme třeba u filmové klasiky a jejích nejznámějších masek vůbec.

Nejznámější masky

Asi nejznámější maskou, kterou zná snad každý je Fantomas. Jedná se o geniálního zloducha, jehož pravou tvář nikdo nezná, protože se skrývá v modrozelené masce bez vlasů, fousů a bez jakékoliv mimiky. No prostě jasný sympaťák. Tuto masku bez problémů seženete na mnoha internetových shopech za pár stovek korun. Další velmi populární maskou je Zorro. Pravděpodobně vám muže, který ochraňuje slabé a utlačované, nemusíme představovat. Stejně jako každý pravý hrdina, tak i Zorro se skrývá za maskou. Tento frajer ovšem zvolil rafinovaně a originálně černou masku přes oči. Další filmově profláknutou postavou je „V“ z filmu V jako Vendeta. Pokud si říkáte, že vám tohle nic neříká, určitě se pletete. Jedná se o bílou masku na obličej s lehkým výrazem pousmání, s černým obočím, knírkem a bradkou. Tajuplný dojem dokončoval černý klobouk a plášť.

Taky něco z českých krajin

Čerpat vyloženě jen ze zahraničních masek není úplně tak nutné. I my tady, v naší malé zemičce máme pár zajímavých a oblíbených masek. V prosinci se povinně shánějí masky Mikuláše, Čerta a Anděla. Typickými maskami z českých pohádek jsou loupežníci, čarodějnice, nebo vodníci. Kterou si vy sami zvolíte je čistě jenom na vás. Už jenom, aby byla ta správná příležitost si ji na sebe obléct.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Designed by: All Premium Themes. | Find the Premium WordPress Themes online, best wordpress themes and Free WordPress Themes