Neshánějte kostým Mikuláše na poslední chvíli

Mikulášské kostýmy

Každý rok to je stále do kola. Jenom skončí letní prázdniny, je tady Halloween a po něm jako rychlostí světla český, dětmi oblíbený svátek Mikuláš. Nejedná se o nijak speciální den, zato večer to je mnohem zajímavé, zejména pro malé děti. Po domech totiž obchází speciální tlupa ve složení prapodivného fousatého dědy, se stříbrnou berlí a vysokým kloboukem, společnost mu dělá strach nahánějící čert, kterého si Mikuláš půjčil snad z toho nejhoršího pekla a samozřejmě nesmíme zapomenout na tu nejkrásnější bytost z celé bandy, tedy nebeského anděla, s krásnými bílými křídly. Toto je trojka, kterou pravidelně v podvečer na Mikuláše můžete potkat v ulicích.

 

Co potřebujete?

 

Ač máte pravděpodobně určitě jasné představy, jak tento svátek strávíte, tedy že s radostí zapomenete na nějaké bujaré strašení děti a podobně, neměli byste být překvapeni, až vás rodinní členové nebo přátelé požádají o laskavost. Konkrétně tedy abyste udělali jim a jejich ratolesti radost a přišli s přáteli již zmíněné převleky na Mikuláše. Ve jménu vaší bezmezné dobroty přikývnete a slíbíte, že úderem šesté budete i s čertem a andělem stát v pozoru u dveří. Samozřejmě až po slibu zjistíte, že to zase tak jednoduché nebude, neboť nemáte ani tušení, kde sebere kostým. Odložte zbytečný stres. Pokud máte alespoň nějaký čas, můžete si svůj kostým Mikuláše objednat přes internetový obchod nebo si je na stejném místě můžete také půjčit. Pokud jste ale pod časovým presem, nezbývá nic jiného, než začít kreativně improvizovat. Mikulášskou hůl lehce vytvoříte z násady na smeták, který obalíte stříbrným alobalem. Vysokou čepici můžete vymodelovat z papírové tašky a bílý plnovous vyčarujete například z hromady vaty. Bílý plášť, nebo cokoliv tomu se blížící snad někde ve skříni vyčarujete, v nejhorším případě v zájmu převleku obětujete jedno bílé prostěradlo po babičce.

 

Suma sumárům máte tedy dvě možnosti. Buď si pořídit (půjčit nebo koupit) profesionální Mikulášské kostýmy, nebo vsadit všechny karty na vlastní zručnost a kostým si vyrobit v bojových domácích podmínkách.

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Designed by: All Premium Themes. | Find the Premium WordPress Themes online, best wordpress themes and Free WordPress Themes