Nepostradatelné karnevalové doplňky

Karnevalové doplňkySem tam se naskytne zajímavá a ojedinělá chvíle hodit na sebe nějakou tu karnevalovou masku a jít se bavit. Pro někoho to je vyloženě svátek, na který se celý rok těší a pro jiné povinná nutnost, hraničící s osypkami jen na to pomyslí. Z toho také vyplívá přístup ke kostýmům. Je jasné, že ti, kteří to moc neprožívají tak trošku i zanedbají přípravu a oblečou si první kostým, co se jim dostane pod ruku. Druhá skupina si dává na kostýmech maximálně záležet. A nejen na něm. Uvědomuje si totiž, že správně a dobře vybrané karnevalové doplňky mohou karnevalový kostým, posunou do úplně jiného levelu.

Doplňkový základ

Pojďme si to shrnout. Když už se rozhodnete pro nějaký karnevalový kostým a chcete jej dovést k dokonalosti, rozhodně byste měli pouvažovat o paruce. Správná paruka může maximálně umocnit dojem kostýmu. Pro masku klauna, Marge Simpsonové a princezny Lociky je paruka nutná povinnost, ze které se nevyvlečete. Parukou ovšem pokrývka hlavy nekončí. Důležitým karnevalovým doplňkem vaší hlavičky, kromě již zmíněné paruky, je také pro některé karnevalové masky klobouk. Důležitou rekvizitou je například pro piráty (viz. Jack Sparrow). Stejně důležitý je klobouk také pro kovboje, zdravotní sestřičky, policajty, Mexičany, nebo čarodějnice a mafiány.

Nepostradatelné maličkosti

Pokrývky hlavy v podobě paruk a kostýmů jsou u některých masek vyloženě povinné. Stejně tak důležitý je havajský věnec a kytičkovaná sukně pro havajskou tanečnici. Dovedete si představit upíra, bez upířích zubů? Asi jen těžko, tudíž pokud se rozhodnete stylizovat do role Roberta Pattinsona nebo jiného, dnes mimořádně populárního upíra, nezapomeňte na zuby! Stejně tak by jeptišce nebo knězi neměl chybět kříž, pirátovi meč a mluvící papoušek (v zájmu vlastní bezpečnosti před ochránci PETA si na rameno přišijte raději plyšového) a loupežníkovi bambitka.

 

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Designed by: All Premium Themes. | Find the Premium WordPress Themes online, best wordpress themes and Free WordPress Themes