Mikulášské trio a role čerta v něm

Kostým čertaJako malí špunti jsme se nemohli dočkat, až bude svátek Mikuláše a my dostaneme hromadu bonbónů. Samozřejmě pouze v případě, že jsme během roku moc nezlobili. I když jsme se strašně těšili, zároveň jsme se i celkem slušně báli. Báli jsme se v lepším případě čerta, v horším tlupy čertů. Mikuláš je celkově neutrální postava, která je důležitá jen z titulu, že celý ten humbuk je pojmenovaný právě po něm. Anděl je jasně pozitivní role, o tom žádná. Z něho strach ani jít nemůže. Miloučký úsměch, princeznovské bílé šaty a košík plný bonbónů. A pak je tady ten černý, smradlavý a chlupatý.

Vymazlený čert

Základní body ohledně kostýmu čerta byly shrnuty už výše. Tedy musí být oblečen v co nejtmavších barvách (černá je pro tento účel jako stvořená), musí být chlupatý a smrdět. Myslím, že tmavý úbor pochopil snad každý. To, že by měl být také chlupatý je tak trošku nepovinná podmínka, ve které jde jen o celkový efekt. Docílit jej můžete půjčením si dědovy staré a tak trošku vypelichané zimní vesty, nebo si ji pořídit v některém módním butiku, neboť jsou od loňského roku hitem. V nejhorším případě můžete využít možností „co dům dal“ a omotat kolem sebe cokoliv, co má alespoň lehký nádech chlupatosti. Správný čert musí také smrdět. Nejlépe sírou, nebo čímkoliv spáleným. Pokud přemýšlíte a tápete, postačí nějaká opravdu nepovedená voňavka, co vám zůstala z dědictví po babičce. Správný kostým čerta stojí na vymazlených detailech. Tudíž by se rozhodně nemělo zapomenout, že každý čert musí mít rohy (tip: staré a obarvené rohlíky), ocas, kopyto, řetěz, se kterým bude mlátit o zem a dávat tak najevo svou přítomnost a samozřejmě obrovský pytel, který by měl být plný zlobivých dětí.

V případě, že nemáte čas a chuť pouštět se do odvážných plánů na výrobu kostýmu čerta, je právě pro vás ideální možnost si kostým koupit nebo půjčit ve specializovaných obchodech, které nabízejí své služby i přes internet.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Designed by: All Premium Themes. | Find the Premium WordPress Themes online, best wordpress themes and Free WordPress Themes