Když karneval, tak jedině ten v Rio de Janeiro!

Karneval RioPokud jste milovníkem hudby, samby a kreativních masek, je pro vás karneval v Rio de Janeiro jako stvořený. Hlavním smyslem pořádání tohoto nejslavnějšího karnevalu na světě je soutěž o nejlepší školu samby, o které rozhodnou jak rozhodčí, tak také přihlížející diváci.

Všechna nej

Tento už věhlasný karneval se může pochlubit hned několika prvenstvími. Za prvé je nejznámější. Kdo o něm nikdy neslyšel, nečetl, neviděl v televizi, jsou jedině trosečníci na ostrovech někde v oceánu. Jedná se také o největší karneval. Promenáda tanečníků je dlouhá neuvěřitelných 700 metrů, ve které se nadšeným diváků představuje minimálně 14 nejlepších škol samby z celé Brazílie. Každoročně se návštěvnost karnevalu v Rio de Janeiru pohybuje kolem 70 tisíc, z toho je jedna pětina zahraničních turistů. Na hladký průběh a bezpečnost během celého karnevalu dohlíží na 11 tisíc policistů.

Drahý špás

Karneval se pořádá pravidelně vždy před velikonočním půstem. Začíná v pátek a vrcholí velkolepou show v průběhu nedělní a pondělní noci. O tom, že Brazilci tuto už národní akci prožívají, svědčí i skutečnost, že se na ni poctivě připravují už od podzimu.  V případě, že seriózně uvažujete o návštěvě nejslavnějšího karnevalu světa, měli byste si připravit trošku větší obnos financí. Letenka do Rio de Janeira začíná někde kolem 20 tisíc korun, což není zrovna ta z nejlevnějších. Bez vstupenky se bohužel na karneval také nedostanete. Kupovat si je budete muset v dostatečném předstihu, protože bývají rády vyprodané a jejich cena začíná od 115 amerických dolarů. Pokud nejste na baterky, budete muset také někde přespat, abyste načerpaly síly, a samozřejmě o hladu být také nemůžete.

I když vás tento výlet bude stát trošku víc jako týden na Mácháči, už teď je jasné, že tohoto výletu nebudete ani zdaleka litovat a bude se jednat o jeden z těch největších životních zážitků.

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Designed by: All Premium Themes. | Find the Premium WordPress Themes online, best wordpress themes and Free WordPress Themes