Jak správně vypadají kostýmy Mikuláše, anděla a čerta?

Jako každý rok, i letos v prosinci vyjdou do ulic začátkem prosince Mikuláš, anděl a čert.

Kostým Mikuláše

 

Mikuláš v klasickém převleku by měl mít bílou tuniku, krásný zdobený plášť, v ruce zlatou berlu a na hlavě nesmí chybět mitra – mikulášská čepice nahoře do špičky, měl by mít také dlouhé bílé vousy. Mikuláš v trojici s andělem a čertem vystupuje jako ten hlavní a nejváženější.

 

Kostým andělaProti tomu anděl to je pravá ruka Mikuláše, radí Mikulášovi, které děti byly hodné a které si zaslouží odměnu a pokud má Mikuláš pochybnosti, anděl jej vždy přesvědčí, že si dítě odměnu zaslouží. Anděl nosí bílé šaty, často zdobené zlatým nebo stříbrným lemováním a prošitím. Na zádech nesmí chyběr krásná křídla a na hlavě nosí dlouhé zlaté vlasy a může mít i hvězdičku na čele. V ruce nosí anděl košík plný dárku pro hodné děti. Anděl je nejkrásnější a nejhodnější osoba z této trojice. Kostým Mikuláše budí vždy největší pozornost.

 

 

 

 

 

 

 

 

Čert je však pravý opak anděla, je celý černý nebo hnědý, celý špinavý od sazí z pekla, nosí nejlépe hnědý nebo černý huňatý oblek, v ruce mu nesmí chybět pořadné vidle a tvář celou špinavou, samozřejmě má na hlavě rohy, které bývají nejčastěji červené. Často má čert sebou také pytel. Čert se snaží Mikuláše přesvědčit o tom, že děti velice zlobily a nezaslouží si tedy žádnou odměnu, ale naopak, že by si čert děti odnesl sebou.

Kostým čerta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikuláš však ví, že to si žádné dítě nezaslouží a i ty zlobivé se do příštího roku polepší.

Děti, buďte tedy hodné, aby vám Mikuláš a čert nepřinesl uhlí nebo brambory, ale aby vám anděl předal nějaké sladkosti.

 

Kostýmy na Mikuláše, anděla a čerta k zakoupení na eshopu www.svetmasek.cz

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Designed by: All Premium Themes. | Find the Premium WordPress Themes online, best wordpress themes and Free WordPress Themes