Halloweenské dekorace

Halloweenské dekoraceHalloween je dnes velmi populární svátek, který se k nám dostal z anglicky mluvících zemí, zejména ze Spojených Států, kde ho doslova milují. Celé kouzlo tohoto svátku je v tom, že se malé děti převlečou do nejrůznějších kostýmů a chodí dům od domu a koledují o sladkosti. Každý správný domov je netrpělivě čeká, a má připraveno nemalé množství všemožných dobrot. Kostýmy a sladkosti nejsou ovšem tím nejdůležitějším, co je pro tento strašidelný svátek charakteristické. Daleko podstatnějším je všemožná a nejrůznější halloweenské dekorace, kterou můžete vidět doslova v tomto období všude možně. A na kdy že se to máte na Halloween připravit? No přece na poslední den v říjnu, tedy 31.10.

Předýňováno

Jelikož je Halloween typicky podzimním svátkem, je zřejmé, že se podzimní nálada promítne také v dekoračním provedení. Právě proto se také dýně stala nejprofláknutějším dekoračním prvkem celého Halloweenu. A někteří nadšenci mají tento svátek natolik rádi, že s dýněmi v nejrůznějších velikostech vůbec nešetří a jsou schopni svůj trávník před domem doslova obsypat dýněmi. Dalším charakteristickým dekoračním prvkem jsou bezesporu svíčky, které jsou nejen ve vydlabaných dýních v zahradách, ale také jako všudypřítomná dekorace, umocňující strašidelnou náladu. Není tedy divu, že američtí hasiči mají nejvyšší počet výjezdů právě na Halloween.

Kočky, pavouci a netopýři

Nepostradatelným strašidelným motivem Halloweenu se staly zvířátka. Ovšem pokud si pod tímto pojmem představujete roztomilé mazlíčky, jste na dost velkém omylu. Myšleni jsou mazlíci, kteří zrovna přítulně nevypadají, ba naopak. Černé vypelichané kočky, netopýři a pavouci obydlující nemalé pavučiny. Přesně takovouto sebrankou se musíte na tento svátek obklopit. K dekoracím jsou samozřejmě důležité také halloweenské kostýmy.

Halloween je super svátek, kdy si můžete svůj dům a zahradu vyzdobit nejšílenějšími dekoracemi a vůbec se na vás nebude nikdo koukat divně. I když je jasné, že pokud bydlíte na malebné vesnici, mohlo by vaše kreativnější pojetí místní domorodce lehce zaskočit.

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Designed by: All Premium Themes. | Find the Premium WordPress Themes online, best wordpress themes and Free WordPress Themes