Ať žije karneval!

Karnevalový kostým Adult Tinkerbell

Každý z nás má určitě nějaký tajný bláznivý sen, kým by chtěl být. Od super hrdinů počínaje a kreslených postaviček konče. Karnevaly a s ním spojené karnevalové kostýmy jsou ideálním způsobem jak se alespoň na jeden večer stát někým jiným. Maximální dojem pro tento pocit má na svědomí nejen povedený a promyšlený kostým, ale také karnevalová maska, která dodá potřebný a konečný šmrnc. Kostýmy jsou jedinečným prostředkem pro vyjádření našich snů, nálad, povah, názorů a postojů. A neopakovatelným způsobem užít si trošku legrace.

Nejslavnější karnevaly světa

Asi bezesporu nejslavnější karneval na světě, o kterém museli slyšet i nejzapadlejší domorodci v Africe, se pořádá každý rok v brazilském městě Rio de Janeiro. Opálené tanečnice v rytmu samby, úžasně barevné karnevalové masky, všudypřítomná muzika a miliony diváků. Přesně tak vypadá karnevalová soutěž o nejlepší školy samby v Riu, která přitahuje svou atmosférou pravidelně zástupy nadšenců. Dalším světově proslulým karnevalem je ten benátský, se kterým jsou spjaty tzv. benátské masky. Tyto masky jsou vyráběny z porcelánu, kůže nebo papíru a mohou zakrývat celý obličej, nebo jen jeho polovinu, či mohou být ve formě škrabošky. Často bývají opatřeny i zobákem, jejíž vznik je spojován s obdobím morů, které často trápily Benátky. V dnešní době jsou benátské masky maximálně kreativní, barevné, zdobené vším možným a kdo si alespoň jednu masku z Benátek nepřiveze jako suvenýr, v Benátkách jakoby nebyl.

Jiná ves, jiný pes

Každá země má jinou náturu a povahu svých obyvatel. A právě od toho se odrážejí nejrůznější podoby a oblíbenost karnevalových masek. Například v Americe jsou v kategorii „The Best“ zařazeny masky jako zombii a další pofidérní stvoření, které už z dálky dávají jasně najevo, že na naší planetě jsou opravdu a jen omylem. V naší domovské kotlině se spokojujeme už dlouhá léta s méně náročnými kostýmy. Je tomu tak zejména, že karneval je nejčastěji spojován s tím dětským, kde rodiče navlečou své ratolesti do kostýmů makové Panenky a motýla Emanuela, čarodějnic, berušek, pirátů a nejrůznějších zvířátek.

I když jsou u nás karnevaly většinou pořádány pro ty nejmenší, najde se určitě i pár pro nás dospělé, které vám umožní si nezávazně zkusit roly Catwomen, sexy zdravotní sestřičky, nebo policajtky. Pánové si mohou zkusit být hasiči, mafiánští bosové, či Supermanové. Jestli to neudělá radost vám, tak zaručeně vaší drahé polovičce.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Designed by: All Premium Themes. | Find the Premium WordPress Themes online, best wordpress themes and Free WordPress Themes